20th Annual Morning Star Rotary 5K Run

Overall Finish List

September 25, 2010


Results By Race Management Systems, Inc.

Over-All Winner

Place

Name City

Bib No

Age

Gender

Age Group

Div

Time

Pace

1

Mark Jobes Bethlehem PA

60

40

M

1 T.F.

5K

15:48.8

3:10/K

2

Kevin Ford Bethlehem PA

113

23

M

1 20-24

5K

16:37.6

3:19/K

3

Lauretta Dezubay Bethlehem PA

257

23

F

1 T.F.

5K

16:47.6

3:21/K

4

Kathleen Jobes Bethlehem PA

59

40

F

1 40-44

5K

16:56.5

3:23/K

5

Ryan Gilroy Bethlehem PA

61

31

M

1 30-34

5K

17:00.5

3:24/K

6

Eric Schmidt Upper Saddle River NJ

251

20

M

2 20-24

5K

17:20.5

3:28/K

7

Mike Musiowski Andrews Air Force Ba MD

275

20

M

3 20-24

5K

17:25.1

3:29/K

8

James Dawson Hellertown PA

261

29

M

1 25-29

5K

18:02.3

3:36/K

9

Matt Buell Bethlehem PA

283

15

M

1 15-19

5K

18:45.1

3:45/K

10

Michael Womelsdorf Allentown PA

266

24

M

4 20-24

5K

18:48.9

3:46/K

11

Devin Donovan Bethlehem PA

229

27

M

2 25-29

5K

18:59.2

3:48/K

12

Michael McGraw Phillipsburg NJ

8

35

M

1 35-39

5K

19:04.2

3:49/K

13

Eric Royse Bethlehem PA

13

36

M

2 35-39

5K

19:10.5

3:50/K

14

Steve Foster Easton PA

80

57

M

1 50-59

5K

19:11.3

3:50/K

15

Robert Piro Easton PA

171

36

M

3 35-39

5K

19:21.3

3:52/K

16

John Guth Bethlehem PA

268

35

M

4 35-39

5K

19:27.0

3:53/K

17

Jon Bohner Bethlehem PA

85

26

M

3 25-29

5K

19:35.2

3:55/K

18

Matthew Kemmerer Allentown PA

100

34

M

1 0-99

K-M

19:40.1

3:56/K

19

Thomas Scott Westminster MD

180

19

M

2 15-19

5K

19:45.8

3:57/K

20

Brent Zahradnik Philadelphia PA

58

21

M

5 20-24

5K

19:49.7

3:58/K

21

Steven Spaits Catasauqua PA

145

27

M

4 25-29

5K

19:54.5

3:59/K

22

Sean Carney Hackettstown NJ

65

28

M

2 0-99

C-M

19:57.5

3:59/K

23

Christopher Shannon Nazareth PA

64

33

M

3 0-99

C-M

20:24.5

4:05/K

24

Benjamin Poblano Ambler PA

50

22

M

6 20-24

5K

20:24.8

4:05/K

25

Kevin Bowyer Nazareth PA

260

53

M

2 50-59

5K

20:25.1

4:05/K

26

Steven Werkheiser Bethlehem PA

102

42

M

2 40-44

5K

20:27.0

4:05/K

27

Michael Metzger Coopersburg PA

32

34

M

2 30-34

5K

20:29.4

4:06/K

28

Michelle Stout Bethlehem PA

75

44

F

2 40-44

5K

20:33.2

4:07/K

29

Karl Peters

291

47

M

1 45-49

5K

20:34.9

4:07/K

30

Korin Danchise-Curtis Bethlehem PA

101

23

F

2 20-24

5K

20:36.1

4:07/K

31

Kit Brown Pipersville PA

239

46

M

4 0-99

K-M

20:42.2

4:08/K

32

Joseph Yannuzzi Bethlehem PA

284

46

M

2 45-49

5K

20:48.6

4:10/K

33

Francois Leonard Bath PA

130

52

M

3 50-59

5K

20:49.1

4:10/K

34

John Boylan Bethlehem PA

222

53

M

4 50-59

5K

20:50.5

4:10/K

35

Terry Fenoff Hellertown PA

36

60

M

1 60-99

5K

20:54.7

4:11/K

36

Collin Krehbiel Macungie PA

220

26

M

5 25-29

5K

20:55.1

4:11/K

37

Gary Dobias Palmerton PA

276

61

M

2 60-99

5K

21:04.2

4:13/K

38

Patrick Repasky Bethlehem PA

163

26

M

6 25-29

5K

21:14.3

4:15/K

39

Scott Lush Bethlehem PA

92

28

M

7 25-29

5K

21:21.3

4:16/K

40

Eric Rutt Allentown PA

269

44

M

3 40-44

5K

21:26.9

4:17/K

41

Meghan Wolfer Northampton PA

88

25

F

1 25-29

5K

21:28.0

4:18/K

42

Paul Tibbetts Easton PA

140

57

M

5 50-59

5K

21:41.5

4:20/K

43

Steve Snyder New Tripoli PA

258

52

M

6 50-59

5K

21:43.1

4:21/K

44

Christopher Orem Easton PA

262

43

M

4 40-44

5K

21:44.5

4:21/K

45

Phillip Rizzo Quakertown PA

78

52

M

7 50-59

5K

21:48.0

4:22/K

46

Kathryn McKinney Nazareth PA

69

47

F

1 45-49

5K

22:00.6

4:24/K

47

Monica Piro Harrisburg PA

170

31

F

1 30-34

5K

22:01.0

4:24/K

48

Kevan Garvin Bethlehem PA

216

21

M

7 20-24

5K

22:01.2

4:24/K

49

Catherine Park Bethlehem PA

143

26

F

2 25-29

5K

22:09.5

4:26/K

50

Carole Repasch Northampton PA

256

38

F

1 35-39

5K

22:10.3

4:26/K

51

Francois Perrin Chatham NJ

205

47

M

3 45-49

5K

22:14.9

4:27/K

52

Wayne Reiss Northampton PA

90

43

M

5 40-44

5K

22:15.5

4:27/K

53

William Reynolds

299

29

M

8 25-29

5K

22:24.7

4:29/K

54

Amy Kelly Bethlehem PA

259

33

F

2 30-34

5K

22:29.6

4:30/K

55

Stephen McKinney Nazareth PA

70

51

M

8 50-59

5K

22:31.6

4:30/K

56

Tom Scalese Doylestown PA

106

48

M

4 45-49

5K

22:36.2

4:31/K

57

Richard Schmieg Bethlehem PA

267

56

M

9 50-59

5K

22:39.4

4:32/K

58

Mark Albert Bethlehem PA

107

31

M

5 0-99

K-M

22:40.8

4:32/K

59

Devin Geinosky Bethlehem PA

278

19

M

3 15-19

5K

22:51.9

4:34/K

60

Lisa Flannigan Easton PA

144

31

F

3 30-34

5K

22:54.6

4:35/K

61

Michael Fehrenbach Wynnewood PA

19

28

M

9 25-29

5K

22:56.9

4:35/K

62

Stephen Baucom Easton PA

108

38

M

6 0-99

K-M

23:03.6

4:37/K

63

Imad Zaheer Bethlehem PA

158

25

M

10 25-29

5K

23:11.9

4:38/K

64

Corinna Heffelfinger Palmerton PA

252

46

F

2 45-49

5K

23:12.6

4:38/K

65

Kathryn Schoenfeldt Macungie PA

238

27

F

3 25-29

5K

23:13.6

4:39/K

66

Katie Davis Bethlehem PA

272

33

F

4 30-34

5K

23:13.8

4:39/K

67

Daniel Bobick Phillipsburg NJ

10

24

M

8 20-24

5K

23:17.7

4:39/K

68

Sean Fenoff Hellertown PA

37

10

M

1 10-14

5K

23:29.1

4:42/K

69

Will Carpenter

287

42

M

6 40-44

5K

23:31.8

4:42/K

70

Sherie Meyers Allentown PA

164

45

F

7 0-99

C-L

23:35.3

4:43/K

71

Benjamin Mumma Bethlehem PA

103

22

M

9 20-24

5K

23:36.8

4:43/K

72

Richard Schaffer Elkins Park PA

168

38

M

8 0-99

K-M

23:38.3

4:44/K

73

Steven Zanders Coopersburg PA

41

45

M

5 45-49

5K

23:40.3

4:44/K

74

Keith Gallagher Easton PA

184

31

M

3 30-34

5K

23:44.7

4:45/K

75

Greg Janik Dallas PA

192

34

M

9 0-99

K-M

23:45.0

4:45/K

76

James Snow Bethlehem PA

245

41

M

7 40-44

5K

23:47.9

4:45/K

77

Nancy Petiet Hellertown PA

99

44

F

3 40-44

5K

23:51.0

4:46/K

78

Ricky Santee Doylestown PA

191

26

M

11 25-29

5K

23:52.9

4:46/K

79

Christine Bobick Phillipsburg NJ

9

27

F

4 25-29

5K

23:53.8

4:47/K

80

James Ferry Bethlehem PA

177

41

M

8 40-44

5K

23:54.7

4:47/K

81

Kolby Ciecwisz Northampton PA

76

24

M

10 20-24

5K

23:55.2

4:47/K

82

Adam Tuliper Bethlehem PA

84

35

M

10 0-99

K-M

24:07.0

4:49/K

83

Robert Dougherty Alburtis PA

43

41

M

9 40-44

5K

24:07.5

4:49/K

84

Wayne Achey Bethlehem PA

300

49

M

6 45-49

5K

24:12.8

4:50/K

85

Donald Christman Alburtis PA

26

28

M

12 25-29

5K

24:15.0

4:51/K

86

Alison Hudak Emmaus PA

226

52

F

1 50-59

5K

24:16.4

4:51/K

87

Udon Beidler Easton PA

86

63

F

1 60-99

5K

24:25.8

4:53/K

88

Jacqueline Le Claire Saylorsburg PA

186

47

F

3 45-49

5K

24:39.7

4:56/K

89

Fred Giordano Hellertown PA

223

61

M

3 60-99

5K

24:41.0

4:56/K

90

Bob Bodkin Coopersburg PA

87

42

M

10 40-44

5K

24:42.7

4:56/K

91

Timothy Giessler Phoenixville PA

35

51

M

10 50-59

5K

24:44.8

4:57/K

92

Jodi Hyndman Center Valley PA

248

39

F

2 35-39

5K

24:47.2

4:57/K

93

Justin Pill

294

26

M

13 25-29

5K

24:49.0

4:58/K

94

Katie Pill Lovington NM

31

26

F

5 25-29

5K

24:50.1

4:58/K

95

Melissa Davis Bethlehem PA

234

35

F

1 O-K-F

F-K

24:50.8

4:58/K

96

Stuart Whiteleather Bethlehem PA

185

38

M

5 35-39

5K

24:52.1

4:58/K

97

Chris Roesch Emmaus PA

57

36

M

6 35-39

5K

24:55.2

4:59/K

98

Kevin Drake Bethlehem PA

51

40

M

11 0-99

C-M

25:02.0

5:00/K

99

Paul Florenz Bethlehem PA

247

61

M

4 60-99

5K

25:07.2

5:01/K

100

Jim Kourpas

286

48

M

7 45-49

5K

25:08.0

5:02/K

 

Place

Name City

Bib No

Age

Gender

Age Group

Div

Time

Pace

101

Brian Snyder Easton PA

40

41

M

11 40-44

5K

25:08.7

5:02/K

102

Shelagh Maloney Bethlehem PA

105

43

F

2 O-K-F

F-K

25:15.2

5:03/K

103

Kevin McGowan Bangor PA

270

37

M

7 35-39

5K

25:20.0

5:04/K

104

Kyle Shollenberger Bethlehem PA

95

21

M

12 0-99

K-M

25:22.2

5:04/K

105

Stephen Roesch Emmaus PA

89

33

M

4 30-34

5K

25:22.4

5:04/K

106

Lindsay Brase Bethlehem PA

195

26

F

6 25-29

5K

25:25.4

5:05/K

107

Patrick McGinley Allentown PA

172

39

M

8 35-39

5K

25:26.4

5:05/K

108

Stu Schenkel Bethlehem PA

274

40

M

12 40-44

5K

25:28.2

5:06/K

109

Courtney Kearns Harrisburg PA

104

14

F

1 10-14

5K

25:32.7

5:06/K

110

Monica Klaman Macungie PA

265

53

F

2 50-59

5K

25:33.0

5:07/K

111

Kimberly Reynolds Bethlehem PA

174

31

F

5 30-34

5K

25:33.6

5:07/K

112

Mark Steinhauer Somerset NJ

235

25

M

14 25-29

5K

25:35.1

5:07/K

113

Kelly Carney Hackettstown NJ

66

29

F

7 25-29

5K

25:37.9

5:07/K

114

Kevin Laughlin Cogan Station PA

48

51

M

11 50-59

5K

25:41.1

5:08/K

115

Elaine Quinn Zionsville PA

271

46

F

3 O-K-F

F-K

25:47.5

5:09/K

116

Colleen Kugel Nazareth PA

183

26

F

8 25-29

5K

25:50.5

5:10/K

117

Steve Buell Bethlehem PA

282

62

M

5 60-99

5K

25:53.4

5:11/K

118

Jim Murphy Bethlehem PA

97

36

M

13 0-99

K-M

25:55.1

5:11/K

119

Blake Morris Nazareth PA

196

38

M

14 0-99

C-M

25:59.4

5:12/K

120

Valerie Lees

285

43

F

4 40-44

5K

26:14.0

5:15/K

121

Alice Brugger Slatington PA

203

55

F

3 50-59

5K

26:15.5

5:15/K

122

Caroline Mullen Macungie PA

221

25

F

9 25-29

5K

26:17.7

5:15/K

123

Frank Mullen North Easton MA

219

53

M

12 50-59

5K

26:26.4

5:17/K

124

Allan Knies Nazareth PA

176

46

M

8 45-49

5K

26:26.7

5:17/K

125

James Keeler Bethlehem PA

67

60

M

6 60-99

5K

26:28.4

5:18/K

126

Michael Palermo Easton PA

82

37

M

9 35-39

5K

26:32.4

5:18/K

127

Abby Burnett Bethlehem PA

114

12

F

2 10-14

5K

26:34.9

5:19/K

128

Shane Schneider Allentown PA

94

24

M

15 0-99

K-M

26:35.2

5:19/K

129

Jeff Murphy Bethlehem PA

110

37

M

16 0-99

K-M

26:39.4

5:20/K

130

Tom Christman Bethlehem PA

227

28

M

15 25-29

5K

26:41.2

5:20/K

131

Daniel Barnes Pen Argyl PA

123

35

M

10 35-39

5K

26:47.3

5:21/K

132

Mary Postma Phillipsburg NJ

22

39

F

3 35-39

5K

26:47.8

5:21/K

133

Luc Mauro Easton PA

46

11

M

5 10-14

5K

26:56.5

5:23/K

134

Kathryn Brink Coopersburg PA

27

16

F

1 15-19

5K

26:57.8

5:23/K

135

Rachael Brink Coopersburg PA

28

14

F

3 10-14

5K

27:00.1

5:24/K

136

Aedan Drummond New Ringgold PA

81

12

M

17 0-99

K-M

27:02.1

5:24/K

137

Jean-Paul Morel Nazareth PA

139

54

M

13 50-59

5K

27:10.5

5:26/K

138

Todd Robertson Phillipsburg NJ

29

60

M

7 60-99

5K

27:12.9

5:26/K

139

Jeffrey Isaac Bethlehem PA

34

37

M

18 0-99

K-M

27:15.0

5:27/K

140

Eric Evans Bethlehem PA

175

42

M

13 40-44

5K

27:22.3

5:28/K

141

Scott Melewski Macungie PA

96

21

M

11 20-24

5K

27:25.1

5:29/K

142

Marty Saucier

292

48

M

9 45-49

5K

27:31.7

5:30/K

143

Jennifer Loconte Bethlehem PA

240

38

F

4 35-39

5K

27:36.0

5:31/K

144

Renell Carpenter

288

42

F

5 40-44

5K

27:37.7

5:31/K

145

Megan Donovan Bethlehem PA

228

27

F

10 25-29

5K

27:42.2

5:32/K

146

Jessica Farina Bethlehem PA

63

31

F

19 0-99

C-L

27:47.7

5:33/K

147

Robin Dougherty Alburtis PA

42

38

F

5 35-39

5K

27:52.9

5:34/K

148

Andrew Skrzenski Easton PA

109

37

M

20 0-99

K-M

27:56.5

5:35/K

149

Anne Grimshaw Northampton PA

189

40

F

6 40-44

5K

28:00.4

5:36/K

150

Wade Haubert Orefield PA

210

36

M

11 35-39

5K

28:10.0

5:38/K

151

Alana Lambert Plymouth Meeting PA

161

41

F

4 O-K-F

F-K

28:12.6

5:38/K

152

Joanne Filus Holloman Air Force B NM

24

47

F

4 45-49

5K

28:14.8

5:39/K

153

Mike Berlin

293

58

M

14 50-59

5K

28:16.3

5:39/K

154

Bernie Ackerman Bethlehem PA

21

50

M

15 50-59

5K

28:17.1

5:39/K

155

Chris Sieto Warrington PA

212

37

M

12 35-39

5K

28:20.6

5:40/K

156

Jason Spatzier Easton PA

236

31

M

21 0-99

C-M

28:22.1

5:40/K

157

Wendy Leduc

157

48

F

5 45-49

5K

28:29.9

5:42/K

158

Jennifer Murphy Bethlehem PA

111

37

F

5 O-K-F

F-K

28:30.3

5:42/K

159

Nicole Isaac Bethlehem PA

33

36

F

22 0-99

C-L

28:33.5

5:43/K

160

Brian Gordon Nazareth PA

30

41

M

23 0-99

K-M

28:34.0

5:43/K

161

Stephen Small Bethlehem PA

1

31

M

24 0-99

C-M

28:34.3

5:43/K

162

Jason Lutte Allentown PA

224

40

M

14 40-44

5K

28:39.4

5:44/K

163

Michelle Halwick Catasauqua PA

225

38

F

6 35-39

5K

28:43.0

5:45/K

164

Mark Metzker

296

42

M

15 40-44

5K

28:43.4

5:45/K

165

Todd Fredickson Easton PA

2

34

M

5 30-34

5K

28:47.9

5:45/K

166

Rebecca Fredickson Easton PA

3

29

F

11 25-29

5K

28:49.6

5:46/K

167

Adrienne Dieter

290

20

F

3 20-24

5K

28:49.8

5:46/K

168

Rebekah Zanders Coopersburg PA

17

43

F

7 40-44

5K

28:51.4

5:46/K

169

Kathleen Parrish Easton PA

254

44

F

8 40-44

5K

29:03.6

5:49/K

170

Henry Delvecchio Northampton PA

250

43

M

16 40-44

5K

29:09.0

5:50/K

171

Michael D'Avanzo Bath PA

136

31

M

6 30-34

5K

29:09.6

5:50/K

172

Robert Werner Shillington PA

127

32

M

25 0-99

C-M

29:13.1

5:51/K

173

Miles Toth Hellertown PA

264

17

M

4 15-19

5K

29:19.3

5:52/K

174

Chris Wasiewicz Hellertown PA

295

38

M

13 35-39

5K

29:41.3

5:56/K

175

Karen Costenbader Whitehall PA

215

48

F

6 45-49

5K

29:50.6

5:58/K

176

Bob Hornberger Nazareth PA

162

44

M

26 0-99

C-M

29:54.5

5:59/K

177

Linda Roberts Nazareth PA

25

54

F

4 50-59

5K

29:54.8

5:59/K

178

Dave Baun Nazareth PA

244

43

M

17 40-44

5K

29:57.3

5:59/K

179

Quintin Hornberger Nazareth PA

160

8

M

27 0- 9

5K

29:58.6

6:00/K

180

John Hornberger Nazareth PA

159

38

M

28 0-99

C-M

30:05.5

6:01/K

181

Charles Palmer Whitehall PA

16

47

M

29 0-99

C-M

30:07.1

6:01/K

182

Ann Lamb Center Valley PA

169

45

F

7 45-49

5K

30:15.9

6:03/K

183

Katie Intini Hellertown PA

237

41

F

30 0-99

C-L

30:17.1

6:03/K

184

Steve Rittler Bethlehem PA

74

33

M

7 30-34

5K

30:22.5

6:04/K

185

Tom Kenny Stewartsville NJ

182

46

M

10 45-49

5K

30:29.0

6:06/K

186

Christine McDaniel Bethlehem PA

72

33

F

6 30-34

5K

30:40.0

6:08/K

187

Jennifer Rupnik Northampton PA

15

39

F

7 35-39

5K

30:52.3

6:10/K

188

Noah Mauro Easton PA

47

9

M

31 0- 9

5K

31:32.3

6:18/K

189

Melissa Rudas Nazareth PA

173

46

F

8 45-49

5K

31:35.3

6:19/K

190

Tim Yocum Orwigsburg PA

190

38

M

14 35-39

5K

31:50.1

6:22/K

191

Leia Leuthardt Bethlehem PA

91

31

F

8 0-99

F-K

31:58.7

6:24/K

192

Mary Troisi West Middlesex PA

20

31

F

7 30-34

5K

32:05.7

6:25/K

193

Katie McCoach Bryn Mawr PA

188

46

F

9 45-49

5K

32:05.9

6:25/K

194

Leslie Hardman

280

43

F

9 40-44

5K

32:07.0

6:25/K

195

Brian Mauro Easton PA

45

40

M

32 0-99

C-M

32:07.7

6:25/K

196

Richard Frederick Whitehall PA

213

65

M

8 60-99

5K

32:11.5

6:26/K

197

Heather Hoffman Annandale NJ

79

24

F

4 20-24

5K

32:14.3

6:27/K

198

Kathleen Kelleher Hellertown PA

52

22

F

5 20-24

5K

32:28.7

6:30/K

199

Antony Puglia Bath PA

134

57

M

16 50-59

5K

32:56.0

6:35/K

200

Joni Talavera Bethlehem PA

277

28

F

12 25-29

5K

33:11.4

6:38/K

 

Place

Name City

Bib No

Age

Gender

Age Group

Div

Time

Pace

201

Antoinette Haubert Orefield PA

209

40

F

10 40-44

5K

33:39.7

6:44/K

202

Soraya Morel Nazareth PA

138

53

F

5 50-59

5K

33:47.0

6:45/K

203

Alison Cowley Allentown PA

98

21

F

6 20-24

5K

33:51.8

6:46/K

204

John Greenwade Bethlehem PA

199

54

M

17 50-59

5K

33:53.8

6:47/K

205

Janet Hutchins Allentown PA

83

51

F

6 50-59

5K

34:11.1

6:50/K

206

Donna Keeler Bethlehem PA

68

58

F

7 50-59

5K

34:19.0

6:52/K

207

Michelle Smurda Bethlehem PA

53

43

F

11 40-44

5K

34:34.4

6:55/K

208

Mia Hernandez Easton PA

255

16

F

2 15-19

5K

34:41.3

6:56/K

209

Holly Hernandez Easton PA

167

47

F

10 45-49

5K

35:01.0

7:00/K

210

Rui Santin

4

16

M

5 15-19

5K

35:01.1

7:00/K

211

Pam Burzynski Bethlehem PA

273

54

F

8 50-59

5K

35:07.4

7:01/K

212

Kimberly Telepo Bangor PA

56

41

F

12 40-44

5K

35:07.6

7:01/K

213

Andrew Gutshall Hellertown PA

54

35

M

33 0-99

C-M

35:07.9

7:01/K

214

Kate Halpin Allentown PA

166

31

F

8 30-34

5K

35:35.0

7:07/K

215

Brian Halpin Allentown PA

165

37

M

34 0-99

C-M

35:38.7

7:08/K

216

Keith Blake

302

36

M

15 35-39

5K

35:38.9

7:08/K

217

Julie Profilet-Saucier Bethlehem PA

241

43

F

13 40-44

5K

36:41.5

7:20/K

218

Linda Miller Bethlehem PA

218

50

F

9 50-59

5K

36:44.5

7:21/K

219

Gabriel Miller Bethlehem PA

217

8

M

35 0- 9

5K

36:48.6

7:22/K

220

Cullen McCormick Hellertown PA

232

12

M

9 10-14

5K

36:50.9

7:22/K

221

Gina McCormick Hellertown PA

231

47

F

11 45-49

5K

36:54.9

7:23/K

222

Monica Wall Bethlehem PA

301

41

F

14 40-44

5K

36:55.3

7:23/K

223

Jessica Kurtz Coplay PA

77

23

F

7 20-24

5K

37:14.2

7:27/K

224

Elizabeth Ackerman Bethlehem PA

243

18

F

3 15-19

5K

37:23.7

7:29/K

225

Sawyer McCormick Hellertown PA

230

15

F

4 15-19

5K

37:35.7

7:31/K

226

Tom McCormick Hellertown PA

233

47

M

11 45-49

5K

37:39.8

7:32/K

227

Marco Barbesta Hellertown PA

200

63

M

9 60-99

5K

37:41.8

7:32/K

228

Elaine Cattabiano-Schneider

298

56

F

10 50-59

5K

38:00.5

7:36/K

229

Robert Watson Nazareth PA

253

59

M

18 50-59

5K

38:08.9

7:38/K

230

Lisa Pitzer

297

33

F

9 30-34

5K

38:16.2

7:39/K

231

Ryan Pacala Bethlehem PA

279

20

M

12 20-24

5K

38:16.7

7:39/K

232

Judy Puglia Bath PA

135

51

F

11 50-59

5K

38:51.9

7:46/K

233

Licia Paulus Bethlehem PA

181

35

F

36 0-99

C-L

39:02.2

7:48/K

234

Alex Getz Nazareth PA

122

11

M

10 10-14

5K

39:06.4

7:49/K

235

Michael Negri Kintnersville PA

115

49

M

12 45-49

5K

39:09.2

7:50/K

236

Omar Gallardo

137

32

M

8 30-34

5K

39:43.1

7:57/K

237

Marina Barbesta Hellertown PA

119

60

F

2 60-99

5K

40:46.4

8:09/K

238

Neici Talavera

281

26

F

13 25-29

5K

40:46.7

8:09/K

239

Sonya Strawn Easton PA

246

43

F

15 40-44

5K

42:56.9

8:35/K

240

Bonnie Zucal Bethlehem PA

263

55

F

12 50-59

5K

42:59.8

8:36/K

241

Jeff Seidenberger Bethlehem PA

197

56

M

19 50-59

5K

43:00.8

8:36/K

242

Brian Costenbader Whitehall PA

214

50

M

20 50-59

5K

44:25.2

8:53/K

243

Debra Getz Nazareth PA

120

53

F

13 50-59

5K

44:25.9

8:53/K

244

Robert Getz Nazareth PA

121

55

M

21 50-59

5K

46:03.8

9:13/K

245

Thomas Justin Center Valley PA

202

53

M

22 50-59

5K

46:04.7

9:13/K

246

Brock Costenbader

289

20

M

13 20-24

5K

47:32.8

9:30/K

247

Linda Dean Coplay PA

204

51

F

14 50-59

5K

47:54.1

9:35/K

248

Paul Chuckalovcak Nazareth PA

201

61

M

10 60-99

5K

47:54.5

9:35/K

249

Patricia Chuckalovcak Nazareth PA

151

59

F

15 50-59

5K

48:31.6

9:42/K

250

Amy Werner Shillington PA

126

34

F

37 0-99

C-L

48:32.7

9:42/K

251

Erin Becker Nazareth PA

153

12

F

4 10-14

5K

50:04.4

10:01/K

252

Craig Becker Nazareth PA

146

49

M

13 45-49

5K

50:21.0

10:04/K

253

Gayle Hendricks Bethlehem PA

73

54

F

16 50-59

5K

50:21.3

10:04/K

254

Amanda Jonas Nazareth PA

132

17

F

5 15-19

5K

51:25.8

10:17/K

255

Annamarie Jonas Nazareth PA

131

44

F

16 40-44

5K

51:47.3

10:21/K

256

Donna Hrobak Columbia NJ

242

40

F

17 40-44

5K

51:48.5

10:22/K

257

Teresa Harvey Slatington PA

148

46

F

12 45-49

5K

53:08.0

10:38/K

258

Daniel Harvey Slatington PA

149

18

M

6 15-19

5K

53:08.9

10:38/K

259

Donald Harvey Slatington PA

147

48

M

14 45-49

5K

53:09.3

10:38/K

260

Lynne Dileo Annandale NJ

55

51

F

17 50-59

5K

53:19.0

10:40/K

261

Carrie Moore Emmaus PA

179

50

F

18 50-59

5K

53:19.1

10:40/K

262

Carole Frey High Bridge NJ

187

52

F

19 50-59

5K

53:19.3

10:40/K

263

Kevin McColgan Nazareth PA

129

39

M

38 0-99

C-M

54:06.7

10:49/K

264

Ann McColgan Nazareth PA

128

34

F

39 0-99

C-L

54:09.7

10:50/K

265

Mary Ann Reily Bethlehem PA

207

46

F

13 45-49

5K

54:38.9

10:56/K

266

Jane Coggins Bath PA

206

53

F

20 50-59

5K

54:39.4

10:56/K

267

Kenneth Morgan Whitehall PA

125

62

M

11 60-99

5K

54:40.2

10:56/K

268

Bobbie Becker Nazareth PA

152

48

F

14 45-49

5K

55:01.4

11:00/K

269

Mike Coronel Bethlehem PA

116

48

M

15 45-49

5K

55:20.4

11:04/K

270

Jose Leon Bethlehem PA

7

52

M

23 50-59

5K

55:45.7

11:09/K

271

Lou Jany Whitehall PA

117

60

M

12 60-99

5K

55:46.0

11:09/K

272

Lorraine Fulker Wilmington DE

5

66

F

3 60-99

5K

55:46.4

11:09/K

273

Donna Ferraro Nazareth PA

118

65

F

4 60-99

5K

56:04.2

11:13/K

274

Aida Iglesias Bethlehem PA

124

51

F

21 50-59

5K

56:04.6

11:13/K

275

Mirla Leon Bethlehem PA

6

52

F

22 50-59

5K

56:21.6

11:16/K

276

Megan Miller Coopersburg PA

198

36

F

8 35-39

5K

56:22.3

11:16/K

277

Anne Clary Easton PA

208

65

F

5 60-99

5K

59:19.7

11:52/K

DNF

Scott Silvoy Easton PA

11

27

M

0-99

C-M

 

DNF

Kirsten Silvoy Easton PA

12

27

F

25-29

5K

 

DNF

Teather Royse Bethlehem PA

14

36

F

35-39

5K

 

DNF

Chuck McLagan Wind Gap PA

18

49

M

45-49

5K

 

DNF

Carol Piccirili Bethlehem PA

23

57

F

50-59

5K

 

DNF

Kathy Clark Easton PA

38

54

F

50-59

5K

 

DNF

Meagan Bickel Easton PA

39

30

F

30-34

5K

 

DNF

Allie Kennedy Bethlehem PA

44

23

F

20-24

5K

 

DNF

Josh Giessler Mont Clare PA

49

24

M

20-24

5K

 

DNF

John Simone Bethlehem PA

62

32

M

30-34

5K

 

DNF

Robert Hock Bethlehem PA

71

45

M

45-49

5K

 

DNF

Alexander Ward Bethlehem PA

93

34

M

30-34

5K

 

DNF

Michael Hodsdon Kersey PA

112

22

M

20-24

5K

 

DNF

Christian Violette Easton PA

133

56

M

50-59

5K

 

DNF

Jose Aponesto Nazareth PA

141

42

M

40-44

5K

 

DNF

Rogel Aponesto Nazareth PA

142

9

M

0- 9

5K

 

DNF

Chad Torres Bethlehem PA

150

26

M

25-29

5K

 

DNF

Kosman Rivolti Nazareth PA

154

33

M

30-34

5K

 

DNF

Marzia Pistorio Nazareth PA

155

38

F

35-39

5K

 

DNF

Paula Gutierrez Allentown PA

156

26

F

25-29

5K

 

DNF

Jonathan Hart Bethlehem PA

178

13

M

10-14

5K

 

DNF

William Ferry Lambertville NJ

193

44

M

40-44

5K

 

DNF

Brian Swaldi Robesonia PA

194

29

M

25-29

5K

 

 

Place

Name City

Bib No

Age

Gender

Age Group

Div

Time

Pace

DNF

Tracey McGinley Center Valley PA

249

40

F

40-44

5K

 

DNF

186 86

306

63

F

60-99

5K